Kabel koncentryczny – co to jest i do czego służy?

Dowiedz się, gdzie nabyć kabel koncentryczny

W dużej liczbie domów dostrzec można odbiornik telewizyjny. Większość z nas uwielbia czasami obejrzeć interesujący dokument bądź profesjonalnie prowadzony serwis o charakterze informacyjnym. By jednak do telewizora docierał odpowiedni sygnał, konieczne jest wykonanie właściwego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które obecnie zakupimy bez żadnych problemów w sklepach , które oferują elementy do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – jakie cechy uznaje się za charakterystyczne?

W sklepach znaleźć można aktualnie najróżniejsze kable koncentryczne, cechujące się nieco innymi parametrami. Najbardziej elementarny podział wyróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na wewnątrz i zewnątrz budynków. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny z całą pewnością musi spojrzeć na jego istotne parametry. Znaczenie mają dopasowanie oraz tłumienie, które gwarantuje odbiór telewizji na naprawdę doskonałym poziomie. Najlepszym wyborem są kable cechujące się konstrukcją Tri–Shield. Jej zastosowanie sprawia, iż przewód odznacza się doskonałym poziomem oraz chroni sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą poważnie zmniejszać ostrość odbioru. Kable koncentryczne przodujących producentów bardzo dobrze sprawdzają się w rozbudowie, ale również podczas modernizacji sieci kablowych tak niewielkich, jak i naprawdę wielkich operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z wyśrubowanymi wytycznymi produkcyjnymi. Na skutek tego wahania parametrów w przypadku takich kabli są nieznaczne bądź nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju elementy stosuje się do jego wykonania?

Kable koncentryczne stanowią najczęściej połączenie materiałów bardzo różnych. W zdecydowanej większości przypadku rdzeń produkowany jest z miedzi. Jest to materiał trwały, który nie zatraca posiadanych właściwości nawet po wielu latach użytkowania. W przypadku kabli , które przeznaczone są do wykorzystywania w warunkach zewnętrznych, do wykonania warstwy wierzchniej wykorzystywane są materiały niewrażliwe na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]