Multiswitch kaskadowy – przykłady użycia

Nie szukaj już więcej! Tutaj kupisz multiswitch kaskadowy.

Instalacje komputerowe obecne są już we wszystkich obiektach. O tym, czy określona sieć będzie funkcjonalna, decyduje sporo czynników. Powinna rzecz jasna być bezpieczna i gwarantować dużą jakość przesyłanych danych, ale tak samo istotna jest możliwość swobodnego jej skalowania. Wykonanie nowych połączeń nie powinno być związane z potrzebą wykonywania trudnych robót – w wyniku tego inni abonenci nie mogliby bowiem przez określony czas uzyskać dostępu do usług. Szczęśliwie dostępne są urządzenia, dzięki którym skalowanie sieci będzie szybkie i bezproblemowe dla odbiorców – są to multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna określone jest prawem.

Multiswitch kaskadowy – elementy

Multiswitch kaskadowy umożliwia bezproblemowe skalowanie instalacji. Jest to boks ze znajdującymi się na bokach wtyczkami i wyjściami, do jakich mocowane są kable. Jeśli konieczne będzie poszerzenie sieci – między innymi wtedy, gdy nowy abonent wykupił do niej dostęp – musimy po prostu podłączyć kolejny kabel. Multiswitch kaskadowy może mieć różne liczby złączy dla abonentów – najmniejsze moduły tego rodzaju mają osiem wtyczek, ale u dostawców znajdziemy również multiswitche kaskadowe z 16, 24 lub 32 złączami.

Cechy multiswitcha kaskadowego

Jak nietrudno stwierdzić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza jest oczywiście liczba gniazd – dla niezbyt dużych obiektów może wynosić 8, lecz w dużych obiektach trzeba rzecz jasna wykorzystać moduły o wyższej liczbie gniazd. Niezwykle ważna jest również separacja pomiędzy gniazdami a złączami – w największym stopniu wpływa ona na jakość danych. Najlepsze multiswitche kaskadowe posiadają separację na poziomie trzydzieści decybeli. Jest to ważne w szczególności w instalacjach telewizyjnych kilku dostawców cyfrowych.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]