Wzmacniacz DVB-T – sposób na wzmocnienie sygnału antenowego

Tutaj kupisz wzmacniacz DVB T

Oglądanie TV jest dzisiaj codzienną czynnością. Spoglądamy na telewizję przy porannej kawie oraz przy wieczornym posiłku. Programy w TV lubią dzieci, nastolatki, osoby będące w średnim wieku i ci już nieco starsi. W ogromnej ofercie programowej każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Niestety, nieraz sygnał okazuje się być tak słaby, że odbiór wybranego kanału jest po prostu niemożliwy. Idealnym wyjściem są wówczas wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można m. in. wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T może być przydatny?

Trzeba pamiętać, że jakość sygnału bywa tym niższa, im dalej antena znajduje się od odbiornika. Do tego jego jakość pogarsza się na każdym kolejnym złączu, co oznacza, że najlepszym rozwiązaniem okazuje się być zmniejszenie liczby gniazd antenowych oraz unikanie łączenia niedużych odcinków kabli. Użycie wzmacniacza sprawia, że sygnał jest silniejszy, a w efekcie odbieramy o wiele wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze zakłada się zaraz za anteną lub zaraz przed telewizorem. Miejsce ich umieszczenia uzależnione jest od tego, jak zaprojektowana jest sieć. Warto dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się nie tylko w wypadku odbiornika telewizyjnego, ale również radia.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są obecnie dostępne?

Wyróżnia się parę rodzajów urządzeń tego rodzaju. Obecnie wykorzystywać można wzmacniacze kanałowe, pasmowe, masztowe oraz budynkowe. Wzmacniacz pasmowy sprawdza się wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy okazuje się być zbyt słaby. Umieszcza się go bardzo blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny typ wzmacniacza – potęguje on przekaz jedynie wskazanych kanałów, lecz jednocześnie efektywnie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy sprawdza się wtedy, kiedy sieć antenowa jest niewielka. To używanie właśnie jego polecane jest w domkach jednorodzinnych. Umieszcza się go na maszcie, a następnie stroi na paru pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę ogromnych sieciach.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]