Biżuteria z ametystami

Tutaj zamówisz ametysty

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Japonii, Paragwaju, Kenii i Indiach. Złoża tego kruszca znajdują się także w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Biżuteria z ametystów miała swoją niemałą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystami, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży znany pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można wkładać na ważne uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” srebro i w tym zestawieniu prezentuje się szczególnie imponująco.

Moc biżuterii z ametystami

Ametyst to kamień harmonii. Dlatego też biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, lecz również z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego najlepiej wyrobić sobie własne zdanie.