Biżuteria z cyrkoniami – o syntetycznych kamieniach szlachetnych

Jeśli potrzebujesz cyrkonii, koniecznie wejdź na www.cyrkonie.com.pl

W zdobnictwie masowo wykorzystywane są prawie wszystkie gatunki kamieni szlachetnych. Są one olśniewającym elementem biżuterii, a automatycznie znacząco zwiększają cenę wyrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest dość wąskie grono ludzi mogących pozwolić sobie na prawdziwe klejnoty wśród swoich zbiorów. Na szczęście istnieją także alternatywne sposoby dla mniej zamożnych osób.

Co uznajemy za cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie produkowane kamienie ozdobne, nie pojawiające się naturalnie. Są one jedną z prawie idealnych alternatyw dla diamentów – z powodu praktycznie identycznego wyglądu i zbliżonych właściwości. Zwykle cyrkonia nie ma barwy, ale okazy z dodatkiem innych substancji mogą posiadać wszystkie odcienie lub nawet zmieniać się dzięki działaniu światła. Z uwagi na wymienione właściwości estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Stomatologia i bizuteria, czyli w jakich dziedzinach wykorzystuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie są powszechnie stosowane jako ozdoby w jubilerstwie, choć nie jest to naturalnie jedyne ich zastosowanie. Stosuje się je przykładowo w stomatologii (jako przejściowe wypełnienie zębów mlecznych), w przemyśle lub też do mierzenia pH w wysokich temperaturach. Swego czasu, przez swoje cechy wykorzystywane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. Jeśli jednak interesuje nas przepiękna biżuteria z cyrkoniami, możemy zamówić ją na przykład przez internet.