Charakterystyka różnych rodzajów zapięć kolczyków

Sprawdź, gdzie zamówić kolczyki.

Szukając kolczyków powinno się wziąć pod uwagę nie tylko materiał, z którego są wykonane,, to jak się prezentują i kształt, ale także na zapięcie. Oto zwięzły wykaz najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to klasyczne i najszerzej stosowane zapięcie w kolczykach. Jest trwałe i nie trzeba do niego używać dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie zapewnia ogromny komfort noszenia i nierzadko jest używane w biżuterii w stylu art deco. Wadą tego zapięcia jest jego spory rozmiar.

Kolczyki klips

Najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy nie mają przebitych uszu. Dziś stosunkowo sporadycznie używane.

Kolczyki rybka

Komfortowo jest nosić je w ciepłe dni, gdy nie nosi się czapeczek, odzieży z postawnym kołnierzem oraz szali.

Kolczyki bigle angielskie

Jednakowo rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, jednakże bezproblemowy w zapinaniu, ze względu na rozchylaną tylną “klapkę”. Na co dzień wykorzystuje się je przy kosztowniejszych zestawach biżuterii.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma nikłą szansę odpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem sprzedają się najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku drobnych kulek i cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w małych, przeważnie złotych kolczykach. Łatwo się je zapina i nie potrzebują dodatkowej zatyczki. Takie kolczyki wykorzystywane są nierzadko w biżuterii dziecięcej.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]