Duży wybór wisiorków srebrnych

Dowiedz się, gdzie kupić zawieszki

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez artystów surowców. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest łatwe w obróbce, pięknie się prezentuje, a także cechuje je ciekawy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej dbałości – metal ten jest naprawdę czuły, w związku z czym łatwo go zarysować. W jaki sposób więc dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią mocnych środków myjących

Detergenty dla srebrnej biżuterii bywają szkodliwe. Przez nie surowiec może zmieniać kolory oraz blaknąć. Nie wolno zatem stosować ich do czyszczenia ozdób, a podczas sprzątania bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy stosować pudełka wykładane od wewnątrz miękką tkaniną – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Metal ten niezbyt dobrze reaguje również na styczność z wilgocią czy promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że wyblaknie albo się odkształci. Zanim włożymy kilka ozdób do pudełka, powinniśmy przed tym owinąć je miękką tkaniną lub włożyć do foliowej torebki.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do czyszczenia wyprodukowanej ze srebra biżuterii należy użyć ciepłej wody z solą, która świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Poza tym sprawdzą się również alkohol, białko kurze oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii musimy używać delikatnych ścierek – twarde potrafią uszkodzić fakturę.