Nosisz biżuterię z turkusem? To musisz wiedzieć

Tutaj kupisz biżuterię z turkusem

Turkus jest jednym z najdroższych kamieni wydobywanych na świecie. Nic zatem dziwnego, iż często używają go złotnicy, zaś biżuteria z turkusem jest dla części kupujących synonimem ekskluzywności. Wykonywane są z niego pierścionki, wisiorki i klipsy, które świetnie łączą się z wieczorowymi strojami. Na kolor tego kamienia w szczególnym stopniu wpływa miejsce jego wydobycia – na przykład minerały pochodzące z Iranu są błękitne, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak pożądana, że powstały nawet jego tańsze odpowiedniki – chodzi o chalcedon.

Biżuteria z turkusem – co poza względami wizualnymi?

Dobrze zaznaczyć, iż turkus jest ceniony nie tylko ze względu na wyjątkowe względy estetyczne. Według niektórych jest bowiem talizmanem, który zabezpiecza właściciela przed pechem. Zapewne w dużym stopniu z tego bierze się zainteresowanie biżuterią z turkusem – szczególnie, kiedy mówimy o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa ceniona nie tylko przez klientów, dla których ważne są tego typu kwestie – zwyczajnie doskonale się prezentuje.

Biżuteria z turkusem wytrzyma dziesięciolecia

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo delikatna, zatem powinniśmy o nią właściwie zadbać. Przede wszystkim powinniśmy zdejmować ją zawsze, kiedy wykonujemy prace – łatwo wówczas o uszkodzenia. Należy także ściągnąć ją przed kąpielą, bowiem żele i mydła potrafią niekorzystnie wpłynąć na powłokę turkusu. Kiedy nie nosimy biżuterii z turkusem, powinniśmy przechowywać ją w puzderku wyłożonym miękką szmatką – unikniemy tak rys.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]