Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Dowiedz się, gdzie zamówić mystic topaz, wejdź na https://www.mystictopaz.pl

Niepowtarzalny blask i oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze cechy topazu mistycznego, od lat szczycącego się dużym uznaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że z pozoru łatwo pomylić się, że to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są rezultatem specjalnej techniki wyrobu – prawdziwy topaz jest podczas niej poddawany wpływowi wysokiej temperatury oraz powlekany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. To dlatego topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – odcienie

Odcienie, jakie ma topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od metalu, którym jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia zaś, że kamień przybiera fioletowy kolor, niebieski zaś jest skutkiem podgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Doskonałe efekty przynosi obrabianie białego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii lub Azji.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak przed chwilą napisaliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są bardzo doceniane przez jubilerów. Często stosują go zatem do wyrobu naszyjników, pierścionków czy innych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż tylko do wieczorowych strojów – doskonale prezentuje się także na co dzień. Nie bez znaczenia okazuje się także mnogość kolorów, dzięki której prościej można dobrać biżuterię do danego stroju.