Pierścionki zaręczynowe są z nami od Starożytności

Jeśli potrzebujesz pierścionków zaręczynowych Kraków, skieruj się tutaj

Kiedy spotkasz kobietę, z którą postanowisz spędzić resztę życia, prędzej czy później podejmiesz decyzję o małżeństwie. Wcześniej jednak następuje ta wymarzona przez wiele pań chwila – oświadczyny, na które będzie Ci potrzebny pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – niegdyś bez złota i diamentów

Sprezentowanie kobiecie pierścionka to nader stara tradycja, sięgająca prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w kształcie okręgu, który reprezentuje wieczność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, nazywanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wypływa z poglądu, że od owego palca biegnie “vena amoris”, a więc żyła prowadząca wprost do serca. Ogólnie przypuszcza się, iż zwyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych do Europy przywieźli Grecy. Początkowo sporządzano je ze skóry, z łodyg trzciny, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Wartościowymi pierścionkami ze złota bądź srebra obdarowywano jedynie wówczas, kiedy mężczyźni chcieli zademonstrować swoją pełną ufność do wybranki. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z drogimi kamieniami, złotem oraz platyną, tymczasem surowce te tak naprawdę szeroko stosuje się do ich wytwarzania dopiero od paru stuleci, przy czym znaczący wzrost ich powodzenia daje się spostrzec w XX w.

Nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Rzecz jasna, wymarzona biżuteria na oświadczyny to platynowy pierścionek z pokaźnym diamentem, jednak możliwości swobodnego łączenia przeróżnych kamieni i metali są olbrzymie. Prócz diamentów stosuje się szmaragd, tanzanit czy rubin. Część osób wybiera mniej kosztowne metale, jak stal damasceńską, tytan, srebro, jak również drewno, jednak nadal na rynku dominują pierścionki sporządzone z platyny i rozmaitych typów złota (żółtego, czerwonego i białego).
Ile powinniśmy środków przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało przeświadczenie, że mężczyzna ma obowiązek zapłacić na niego minimum 2 miesięczne pensje. Koszt zakupu zależny jest od wielu czynników: wykorzystanego kamienia, ilości karatów, wzoru czy surowca, dlatego każdy odszuka śliczny, niepowtarzalny pierścionek w określonym budżecie. Miejmy jednakże na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim wyrazem zaangażowania i uczucia, więc jego wartość nie jest najważniejsza. Liczy się to, czy będzie się podobał naszej przyszłej żonie.

Nasze dane kontaktowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]