Srebrne kolczyki

Więcej o kolczykach srebrnych

Kolczyki to najbardziej popularny, jak również najczęściej noszony (nie tylko przez kobiety) dodatek. Popularność zapewne zawdzięczają dużej różnorodności wzornictwa, materiałów i możliwości noszenia. Kolczyki były noszone od zawsze i trudno sobie dzisiaj bez nich wyobrazić garderobę współczesnej kobiety. Najbardziej popularne są z pewnością kolczyki srebrne, nieuczulające, naturalne i zawsze piękne.

Rodzaje srebra w kolczykach

Najczęściej spotkać możemy tradycyjny sposób wykończenia metalu, czyli srebro próby 925 wypolerowane na wysoki połysk o charakterystycznej jasnej barwie. Bardzo efektowne jest również też srebro rodowane pokryte cieniutką warstewką tlenku z rodziny platynatów, który nadaje biżuterii blask białego złota i przy okazji chroni metal przed oksydacją.
W nowoczesnej biżuterii bardzo popularne jest również srebro szczotkowane o ciekawej matowej powierzchni i oksydowane srebro w grafitowym kolorze.

Rodzaje zapięć

Wybór zapiecia pozostawia się indywidualnym upodobaniom osoby, która będzie nosić kolczyki. Na rynku dostępne są dwa rodzaje zapięć – bigle i sztyfty, które występują w różnych odmianach, np. bigle angielskie, bigle otwarte, sztyfty tradycyjne, sztyfty z klipsem itp. Mnogość rodzajów zapięć pozwala tak dobrać kolczyki, aby idealnie pasowały i wygodnie się nosiły.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]