Subtelne piękno biżuterii z topazami

Nie poszukuj już więcej! Tutaj zaopatrzysz się w topazy

Topaz jest jednym z najtwardszych minerałów na Ziemi, dzięki czemu jest wykorzystywany do produkcji wyrobów ściernych. Poza tym jest również wymieniany wśród najładniejszych minerałów, a jego zalety od lat są doceniane przez złotników i ich klientów. Może mieć rozmaite barwy – od białego, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim minerałem – występuje wyłącznie w Brazylii, na Syberii, w Afryce i Europie Wschodniej. Przez jubilerów jest najczęściej obrabiany szlifem fasetkowym, co dodaje mu oryginalnych walorów wizualnych.

Rodzaje biżuterii z topazami

Kolor topazu sprawia, że jest on stosowany w szczególności do wyrobu biżuterii ze srebra – doskonale łączy się z tym metalem. Należy przy tym zaznaczyć, że w sklepach znajdziemy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – dostępne są także wersje wyprodukowane ze złota. Biżuteria z topazami to najczęściej pierścionki oraz naszyjniki, ale jubilerzy wytwarzają także inne ozdoby. Zestaw złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy koszt rzędu 1000 złotych, podczas gdy na wykonane ze srebra wydamy czasem sześć razy mniej.

Gdzie kupić biżuterię z topazami?

Ze względu na ich wygląd, biżuteria z topazami jest bardzo popularna. Chcąc znaleźć wersje najbardziej trafiające w nasze upodobania należy więc wybrać się do kilku sklepów – a to wymaga sporo wysiłku. Żeby tego się ustrzec, powinniśmy postawić na zakupy w internecie. Jest to rozwiązanie dużo prostsze, a oprócz tego wchodząc do sieci mamy szansę również trafić na kolczyki czy naszyjniki w promocyjnych cenach.