Aktywny wypoczynek w górach – trekkingi

Niepowtarzalna oferta trekkingów znajduje się tu

Wędrówki po najwyższych górach kojarzymy szczególnie z bardzo doświadczonymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne okazują się zwykle takie umiejętności – w różnych pasmach poprowadzono wszak trasy, z jakimi poradzi sobie dowolny turysta – jeżeli oczywiście będzie wyposażony w właściwe narzędzia, tj. buty z właściwą podeszwą i kijki zapewniające przyczepność na stromych nawierzchniach. Na najniebezpieczniejszych fragmentach potrzebna będzie również pomoc sprawdzonego instruktora, bo ten pokaże, jak korzystać z opcjonalnego, gwarantującego ochronę sprzętu. W jakich sytuacjach więc będzie on niezbędny? W jakich miejscach najczęściej odbywają się trekkingi?

Trekkingi na technicznych trasach

Trekkingi są niekiedy prowadzone w bardzo trudnym obszarze, a to sprawia, iż niezbędne stają się akcesoria umożliwiające pokonanie trasy. Najważniejszymi z nich są niewątpliwie raki, które zapewnią przyczepność również na śliskich trasach – a na wysokich szczytach uświadczyć je możemy także latem. Na trudnych podejściach przydatny będzie także czekan. Do korzystania z obu akcesoriów potrzebne są właściwe kwalifikacje – dlatego nieobyci klienci na trekkingi powinni wybrać się razem z instruktorem, bo ten powie im, jak bezpiecznie pokonać szlak.

Trekkingi – w których miejscach się odbywają?

Trekkingi umożliwiają zwiedzenie szczególnie interesujących szczytów na świecie, a te zazwyczaj są nieosiągalne dla zwykłych turystów. Najczęściej prowadzone są w najwyższych pasmach – krajowi górołazy często wyjeżdżają w pobliskie Tatry, a także w Alpy czy na norweskie fiordy. Dużym uznaniem w świecie miłośników trekkingu cieszy się również Kilimandżaro i góry Peru. Ci z nas, którzy mają już pewne umiejętności w chodzeniu po górach mają szansę natomiast udać się w Karakorum – trekkingi odbywają się tam między innymi u podnóża Broad Peak oraz K2.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]