Jak się przygotować do trekkingów w Himalajach?

Na tej stronie odnajdziesz korzystną ofertę trekkingów w Himalajach.

Łańcuch Himalajów wraz ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Oddziałuje na to sporo elementów – głównie fakt, iż są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie nadmienić także o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry są areną rywalizacji zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie zadziwia nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje też pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go samodzielnie

Na wstępie należy zaakcentować, że jeśli idzie o trekking, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany wierzchołek. Trudności sprawia też samo przygotowanie podróży – kupno biletów oraz otrzymanie pozwolenia i wizy. Wobec tego najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w tych okolicach. Kolejnym plusem jest opieka zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie posiadających praktyki w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Manaslu lub Shishapangmy

Z ewidentnych przyczyn osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Himalaje lub Karakorum sporadycznie decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie świadczy to jednak, iż te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, gdyż często aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Annapurna czy Lhotse. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale też możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców Nepalu i podziwianie niesamowitych cudów natury, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]