Kilimandżaro wyprawa

Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Wspinaczka na wierzchołki gór to pragnienie wielu globtroterów, którzy kochają nietuzinkowe wyjazdy. Niezapomnianych wrażeń na pewno dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – wznosi się prawie 6 km n.p.m. Obieżyświatów zachęcają głównie sposobność ujrzenia obcych im zwierząt w ich naturalnym środowisku, znikające już lodowce, jak również przepiękne krajobrazy. W skład masywu wchodzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Shira, Mawenzi i Uhuru. Wycieczka na ten afrykański szczyt wymusza właściwą preparację – z uwagi na dużą wysokość realne jest ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei kapryśna pogoda sprawia, że zdobycie masywu jest dla turystów trudnym zadaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą wyróżniać się znakomitą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią marsz przez około 7 do 9 godzin dzień za dniem.

Co powinno się wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej gorączce, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż należy też zaopatrzyć się w medykamenty zmniejszające zagrożenie zachorowania na malarię. Przed zarażeniem się uchroni także odpowiednia profilaktyka – zastosowanie środków odpędzających insekty, a także nakładanie okrycia wierzchniego przykrywającego nogi i ramiona. A jak zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudniową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]