Trekkingi górskie w Dolomitach – dlaczego warto?

Tu znajdziesz więcej informacji o Dolomity trekking.

Pasjonaci aktywnego wypoczynku na pewno przebyli większość szlaków trekkingowych w naszym kraju, które położone są w Karkonoszach, w Bieszczadach i w Tatrach. Zdecydowanie budzą one zachwyt, jednak osoby często praktykujące ten rodzaj aktywności z czasem pragną doświadczyć na nowo podekscytowania płynących z wypraw po nieznanym sobie zakątku świata. Dlaczego więc korzystać tylko z szlaków w Polsce, jeżeli można zachwycać się wspaniałymi widokami we włoskich Dolomitach?

Charakterystyka alpejskich Dolomitów

Dolomity, czyli masyw górski położony całkowicie w Południowych Alpach Wapiennych, wyróżniają się sporą ilością poszarpanych grani, baszt skalnych oraz turni, które w trakcie dnia przez padający na nie blask słońca zmieniają swój kolor. Jest to także jeden z najpiękniejszych masywów górskich starego kontynentu (jeśli nie na świecie!), nie dziwi więc, iż w pierwszej dekadzie XXI w. dodano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w górach tych występuje wiele urwisk, bardzo strome stoki i kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, oznaczono w nich również mnóstwo łatwych tras, z którymi poradzą sobie osoby mające pewne doświadczenie w trekkingu.

Trekking we włoskich Dolomitach dla początkujących oraz zaawansowanych turystów

Niedoświadczonych zapaleńców trekkingu niewątpliwie zachwyci przeprawa przez te góry po via ferratach, czyli po szlakach turystycznych wyposażonych w stalowe liny asekuracyjne. Harmonogram wypraw tego typu jest tak opracowany, by członkowie grupy mieli czas na szkolenie z reguł asekuracji i procedur przemieszczania się po takiej trasie. Bardziej zaznajomieni z górami i posiadający dobrą sprawność fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po szlaku na Brencie, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla większości osób fizycznie bardzo forsowna, jednak ten, kto będzie w niej uczestniczył niewątpliwie będzie ją pamiętał do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić też w atrakcyjny sposób zimowe miesiące, chodząc po mało stromych obszarach na rakietach śnieżnych. Tak można podziwiać między innymi szczyt Averau i grupy Tre Cime.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]