Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Trekkingi - w tym miejscu znajdziesz więcej informacji o bezkonkurencyjnej ofercie

Wypady w góry przybierają rozmaite formy. Od powolnych przechadzek po łatwych szlakach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po szlakach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. By podjąć się tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (tak oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także umiejętność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym i turystycznym. Jakkolwiek za niejednokrotnie gigantyczny wysiłek otrzymujemy możliwość delektowania się cudownymi widokami i obcowania z dziewiczą przyrodą.

Poziomy trudności trekkingów

Skala trudności jest uzależniona od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Zawodowcy wyróżniają 3 stopnie trudności pieszych wycieczek w regiony górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą te osoby, które dysponują , a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do silnego wysiłku. Następny poziom trudności wymaga dobrej sprawności oraz przynajmniej podstawowej praktyki w górach – na przykład w Tatrach. Trzeci poziom to wycieczki dla uczestników z doskonałą sprawnością fizyczną, wiedzą z obszaru natury wysokich gór i umiejących używać sprzęt, jak również niebojących się uciążliwych warunków biwakowania w trakcie wielodniowej wyprawy.

Gdzie uprawa się popularne trekkingi?

Trekkingi można przeprowadzać w każdych łańcuchach górskich. W Polsce miłośnicy tego typu aktywności najbardziej upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeśli natomiast idzie o pozostałe góry na kontynencie europejskim, dużym powodzeniem cieszą się graniczące z Azją Ural i Kaukaz, Góry Przeklęte na Bałkanach, Alpy oraz Karpaty Wschodnie. Najbardziej obeznane w trekkingu osoby powinny z kolei sprawdzić swoje umiejętności w czasie wyprawy w Andach, Karakorum bądź Himalajach.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]