Wyprawy górskie dla doświadczonych i amatorów gór

Szukasz szczegółowych wiadomości o najlepszej ofercie wypraw? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, wspaniałe widoki, a także element sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i przemierzaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi zatem to, iż turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Zróżnicowana skala trudności poszczególnych szlaków sprawia, iż każdy – również absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Trudności może jednakże sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Wspomniane kłopoty mogą stać się szczególnie uciążliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo dalekich od Polski. W takich wypadkach warto skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób aranżujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod nadzorem kwalifikowanego przewodnika, nie świadczy jednak, że każdy może wziąć w nich udział. Zależnie od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane cele podróży

Największym zainteresowaniem wśród sympatyków górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum i Himalaje, jakkolwiek ze względu na wysoki stopień trudności i spore koszty nie każdy sympatyk gór decyduje się na te rejony. Dużo tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te koncentrujące się na osiąganiu szczytów Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym rodzime firmy aranżują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]