Wyprawy w góry – sposób na niezapomniane wakacje

Jedyna w swoim rodzaju oferta wypraw

Bardzo dużo osób spędza swój czas wędrując po górach. Zwykle rozpoczynają od przemierzania polskich Tatr, wraz z upływem czasu jednak zaczynają poszukiwać czegoś więcej. Poszukują nowych wyzwań – ich pragnieniem stają się wyprawy w coraz wyższe partie gór. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty znajdujące się w dalekich od naszego kraju miejscach stają się dzisiaj możliwe.

Wyprawy w góry wysokie – o czym pamiętać, szykując się do wyprawy?

Aktualnie przed miłośnikami górskich wędrówek otworem stoją nie tylko Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc) czy polskie i słowackie Tatry, ale również najwyższe szczyty Azji, Meksyku oraz Afryki. Bez wątpienia dużym ułatwieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest działalność na polskim rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Kazbek bądź Elbrus. Rzecz jasna pomoc agencji mnóstwo usprawnia, ale jej pracownicy nie wejdą na szczyty za nas. Potrzebna jest wysoka sprawność fizyczna, która pomoże nam wytrzymać trwającą wiele godzin wędrówkę z bardzo masywnym, ważącym nawet 15 kilogramów plecakiem ze specjalistycznym wyposażeniem oraz odpowiednią do warunków górskich odzieżą.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawiane są uczestnikom?

Od każdego, kto podejmuje decyzję o wzięciu udziału we wspinaczce wysokogórskiej – na Pik Lenina, Elbrus, bazę pod Annapurnąbądź Mount Everest – wymaga się wcześniejszej praktyki w zbliżonych do takich ekspedycjach, gdyż im wyżej zamierzamy się wspiąć, tym większe niebezpieczeństwo rozwoju choroby wysokościowej. Zdolność posługiwania się czekanem oraz poruszania się w grupie, której członkowie nawzajem się asekurują liną – to warunki, które należy bezwzględnie spełniać. Nie można zapomnieć również, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Znaczenie ma zatem zdolność pracy w grupie. W czasie wyprawy w góry niezbędne jest stu procentowe dostosowanie się do decyzji podejmowanych przez prowadzącego grupę.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]