Digital painting – programy do malarstwa cyfrowego i jak wybrać kurs

Szukasz pełnej oferty kursu digital paintingu? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od końca XX wieku próbują dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi metodami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, by znaleźć pracę w branży gamingowej czy filmowej, gdyż te gałęzie rozrywki w procesie projektowania świata przedstawionego i postaci wykorzystują przede wszystkim profesjonalne oprogramowanie. Mając świadomość tych realiów duży odsetek młodych osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem z miejsca sięga po najpopularniejsze programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – jakie programy można wykorzystać?

Istnieje dużo programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo iż został opracowany jako software do obróbki fotografii, szybko został ulubionym oprogramowanie ilustratorów oraz game devów. Za sprawą sukcesu Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak przykładowo ArtRage, Clip Paint Studio czy Affinity Photo, w których dzięki użyciu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przypominające obrazy wykonane farbami akrylowymi, farbami akwarelowymi bądź gwaszem. Malarstwo cyfrowe daje artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość korygowania nieudanych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie wyczerpują!

Digital painting – nauka z udziałem instruktora

Zasadniczo lekcje malarstwa komputerowego odbywa się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Owszem pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, jednak aby odpowiednio rozwinąć swój warsztat, a zarazem poznać istotne techniki używania pędzli oraz wszelkie opcje oprogramowania, wypada wziąć udział w kursie przygotowanym przez doświadczonego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do różnorodnych kursów Photoshopa online. Spektrum technik jakie wyjaśniają takie szkolenia jest szerokie i nie uczą one tylko podstaw funkcjonowania oprogramowania. Ważne jest jednakże, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia kursantowi skonsultowanie się z twórcą kursu.

Nasze dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]