Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia sensoryczne?

Dla najmłodszych zabawa to nie tylko uciecha – prawidłowo pokierowana może pobudzać ich percepcję. Opiekuni, którzy chcą rozwijać zdolności poznawcze swoich pociech, mogą zapisać swoje dzieci na zajęcia sensoryczne.

Zajęcia baby sensory – pobudzanie zdolności motorycznych i psychicznych malucha

Zajęcia sensoryczne to spotkania dla dzieci do trzynastego miesiąca życia, a więc niemowląt. Pierwszy rok życia jest ogromnie istotny dla dziecka, gdyż zachodzi wtedy jego bardzo gwałtowny rozwój fizyczny i psychiczny. Na skutek doświadczeń sensorycznych w tkance mózgu dziecka tworzą w tym okresie dziesiątki milionów nowych połączeń między neuronami. Wobec tego powinno się zatroszczyć się o dużą liczbę ciekawych wrażeń, które będą oddziaływać pozytywnie na rozkwit malucha. Zajęcia baby sensory dla dzieci organizowane są w dwóch grupach wiekowych – dla maluchów do szóstego miesiąca oraz tych w wieku od siódmego do trzynastego miesiąca życia. Z uwagi na to, iż organizowane są dla niemowląt, trwają mniej więcej godzinę, która dzielona jest na fazy zabawy oraz odpoczynku. W czasie zajęć niemowlęta podejmują się szeregu aktywności, które pobudzają ich rozwój społeczno-emocjonalny oraz umiejętności motoryczne i komunikacji.

Zajęcia muzyczne dla dzieci

Jednym z najkorzystniej oddziałujących na rozkwit niemowląt bodźców są dźwięki. Za pośrednictwem gry na przeróżnych instrumentach, zarówno starsze, jak i małe maluchy, rozwijają zdolność odbierania piękna oraz imaginację, jak również uczą się pojęcia tempa. Kontakt z muzyką we wczesnym wieku poprawia umiejętności poznawcze maluchów, co w przyszłości często jest bazą do bezproblemowego nauczenia się reguł matematyki. Zajęcia muzyczne to również doskonała zabawa w gromadzie rówieśników. Pod okiem doświadczonego w pracy z dziećmi instrumentalisty, maluchy dowiedzą się, iż dźwięki można tworzyć także za pomocą przeróżnych przedmiotów. W czasie gier z muzyką generowane są dźwięki na bezpiecznym pułapie głośności..