Trekkingi dla zaawansowanych i mniej doświadczonych turystów – wyprawa w Alpy

Korzystna oferta wycieczki w Alpy znajduje się w tym miejscu.

Pasjonaci gór, którzy znają już dobrze wszelkie trasy w w Sudetach, w Karpatach oraz w Górach Świętokrzyskich, częstokroć zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i wertują propozycje wypraw w inne łańcuchy górskie Europy. Wielu z nich postawi na podróż w Alpy, gdzie prawdopodobnie po raz pierwszy zmierzą się z trekkingiem oraz narciarstwem wysokogórskim.

Najważniejsze szczyty Alp

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem Starego Kontynentu, który obejmuje swoim obszarem kilka państw, m.in. Austrię, Niemcy, Szwajcarię oraz – oczywiście – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt w Europie, to znaczy Mont Blanc, nazwany też Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jednakże to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe przepiękne szczyty, o których pokonaniu marzą alpiniści z całego świata, to na przykład Signalkuppe – 4554 m n.p.m., Nordend – 4609 m n.p.m. i Matterhorn – 4478 m n.p.m , jak również inne ważne dla alpinizmu wierzchołki, jak Tre Cime di Lavaredo albo Eiger. Rozróżnia się niższe Alpy Wschodnie i wyższe Alpy Zachodnie.

Podczas wycieczki w Alpy możesz zdobywać nowe kwalifikacje

Jakie wyprawy w Alpy oferują krajowi organizatorzy wycieczek oraz trekkingów w górach? Jest kilka atrakcyjnych propozycji adresowanych do entuzjastów gór o przeróżnym poziomie doświadczenia. Ci, którzy nie mieli uprzednio styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyli już pewne umiejętności narciarskie i utrzymują odpowiednią wydolność fizyczną, mogą uczestniczyć w tygodniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla osób zaawansowanych organizowane są wypady na austrackie via ferraty powiązane z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie zdobywać nowe kwalifikacje. Tym, którym zależy przede wszystkim na aspekcie szkoleniowym, polecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który który ma na celu szkolenie z podstaw bezpiecznego poruszania się w górach wysokich. Niezaprzeczalnym atutem tych wycieczek jest to, że odbywają się w niewielkich, zazwyczaj kilkuosobowych zgrupowaniach, co sprawia, że każdy z uczestników może liczyć na pełną uwagę opiekunów.

Z wykwalifikowanymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wyprawa w Alpy okaże się oszałamiającym doświadczeniem, niosącym przyjemność z pokonywania naszych ograniczeń, jak również rozpalającym ochotę na więcej.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]