Czym wyróżniają się ekologiczne gadżety reklamowe?

W ostatnich latach kwestia ekologii przeobraziła się w jednym z nadrzędnych problemów, roztrząsanych na forum międzynarodowym. Potrzeba modyfikacji naszych przyzwyczajeń związanych z racjonalnym stosowaniem zasobów Ziemi, pomału przenika do każdego aspektu życia, także do świata marketingu. Dzisiaj zarówno ogromne koncerny, jak i małe przedsiębiorstwa, aspirują do tego, aby stać się eco-friendly. Swoją dbałość o ochronę środowiska mogą one zakomunikować konsumentom w różnorodny sposób, również poprzez użycie w akcjach promocyjnych ekologicznych gadżetów.

Eko gadżety reklamowe z materiałów powtórnie przetworzonych

Ekologiczne gadżety to towary reklamowe, ale wytworzone z materiałów szybko degradowalnych albo przetworzonych. Są to też gadżety z naturalnych tkanin, które mają praktyczne funkcje i których właściciel nieprędko wyrzuci. Powoduje to, iż ich wykorzystanie w mniejszym stopniu wpływa na zaśmiecanie środowiska. Za eko gadżety reklamowe traktuje się również te artykuły, które wykonano z PP, innymi słowy z polipropylenu. Pomimo, że jest to polimer, bez trudu poddaje się on recyklingowi, z kolei kiedy jest to już niemożliwe, w czasie jego rozkładu nie wydzielają się szkodliwe gazy.

Ekologiczne gadżety promocyjne – co można zamówić?

Można sądzić, że w asortymencie hurtowni sporadycznie pojawia się rozległy katalog ekologicznych gadżetów. To nieprawda! Już sama oferta odzieży reklamowej jest olbrzymia – można zlecić nadruki na koszulkach z bawełny organicznej, w różnych fasonach (męskich, damskich oraz dziecięcych), a także w szeregu kolorów. Grafiki reklamowe nanoszone są na płócienne i bawełniane torby, dostępne nie tylko w formie tradycyjnych toreb na zakupy, ale także m.in. workowych plecaków. Pozostałe modne gadżety tego typu to rzecz jasna długopisy, które mogą być wykonane z bambusa lub ze zrolowanego papieru, papierowe kubki na napoje, ekologiczne puszki z biodegradowalnego polilaktydu, a także kosmetyczki.