Składanie książek

Jeśli chcesz zlecić skład książek, skieruj się tu

Przed laty odpowiadał za to zecer, dziś odbywa się w środowisku cyfrowym. Skład książek nie jest już zajęciem tak czasochłonnym, jednak nadal wymaga ogromnej dokładności, wiedzy dotyczącej rozmaitych reguł oraz ogromnych umiejętności. O co w nim konkretnie chodzi? Jakim osobom zlecić podobne zlecenia?

Skład książek, a narzędzia

W sieci dostępnych jest wiele aplikacji umożliwiających profesjonalny skład książek oraz broszur. Szczególną popularnością cieszy się na pewno Adobe InDesign, którego używa wielu fachowców z branży. Nieco mniej chętnie stosowany okazuje się zaś QuarkXPress. Oba programy to rozwiązania komercyjne, jednak dostępna jest także bezpłatna opcja – Scribus.

Na jakich aspektach skupia się skład książek?

Skład książek musi uczynić treść możliwie najbardziej przejrzystą – źle złożony tekst szybko zmęczy czytelnika, przez co ten nie zapozna się z nim w całości. Istotne okazują się także względy estetyczne – publikacja musi odpowiednio się prezentować. Bardzo ważne jest oprócz tego to, jak treść współgra z innymi elementami stronicy – obrazami i ozdobnikami.

Wykorzystanie składu książek

Na tego rodzaju usługi decydują się często redakcje prasy i książek – zwłaszcza, kiedy są to nieduże firmy i nie posiadają własnych DTP-owców. Znaczenie składu książek rośnie również z uwagi na zapotrzebowanie na samodzielną publikację.

Skład książek – gdzie zlecać?

Dobrym rozwiązaniem będzie powierzenie podobnych prac agencji marketingowej – tego rodzaju przedsiębiorstwa korzystają ze odpowiedniego oprogramowania, dzięki czemu otrzymujemy gwarancję, że końcowy efekt całkowicie nas zadowoli.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]