Czapsy oraz sztylpy skórzane – zastosowanie

Jeśli chcesz zamówić czapsy, koniecznie sprawdź horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26.

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą cholewą do kolan. I choć faktycznie w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Najistotniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy PLN. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa znacznie utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – główne cechy

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, dające protekcję pozostałej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, zaś drugie – sięgają do pachwiny, zapewniając ochronę dla całej nogi. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych surowców. W sklepach przede wszystkim znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje charakteryzują się znacznie niższą ceną. Są więc zalecane dżokejom z niewielkim budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je latem i wiosną. Szeroki wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc też jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]