Dobra kawa w domu taniej niż w kawiarni – o kapsułkach do ekspresu

Cafessima - sprawdźcie co może wam zaproponować

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka ciepłej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się również ze znajomymi, podjadając desery na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale wciąż pijemy go najczęściej w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki z kawą równie dobra jak w kawiarni

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków bądź fantazyjnie przygotowaną idziemy zazwyczaj do kawiarni, gdyż niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie różnych napojów kawowych. Nie potrafimy dobrać właściwej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak przekształcić espresso w świetne macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego modna od dekad, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w małych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kawę w kapsułkach? W zasadzie dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się bezbłędnie odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podstawienie kubka bądź filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki kawy do ekspresu – smaczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są kosztowne – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki do kawy to też nie jest duży koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można przygotować w domu za niecałe 1,20 zł. Cena waha się oczywiście zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem podawanym w kafeterii, jest to na ogół ok 10%-15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich znaczną zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się nierzadko czy nabywając ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione obawy. W tej chwili do większości modnych systemów, m.in. Tchibo Cafissimo, Nescafe Dolce Gusto czy Nespresso można kupić kompatybilne kapsułki.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]