Jak dobrać opony do motocykli?

Zamów opony do motocykli.

Niewątpliwie jednym z najistotniejszych podzespołów motocyklu są opony. Tylko one podczas jazdy stykają się z nawierzchnią drogi, dlatego to one w znacznym stopniu wpływają na osiągi, bezpieczeństwo i komfort jazdy. To wystarczające argumenty za tym, aby ich dobór rzetelnie przemyśleć i nie czynić oszczędności na kupnie taniego ogumienia. Co więc wziąć pod uwagę, żeby być pewnym, iż wybieramy opony najlepszej jakości, a zarazem dobrze dopasowane do modelu motocykla, upodobań oraz rodzaju pokonywanych zazwyczaj tras?

Opony do motocykli – trzymać się dyspozycji producenta pojazdu

Każdy model motocykla ma wskazany odpowiadający mu rozmiar kół, którego nie należy zmieniać. Wprawdzie w przypadku aut taka podmiana rozmiaru często jest możliwa, to jednak dla kierowców motocykli z reguły kończy się nie najlepiej. Szukając opon do motocykli należy więc precyzyjnie trzymać się wytycznych producenta jednośladu, gdyż korzystanie z niewłaściwego ogumienia może mieć ogromny wpływ na stabilność i sterowność maszyny w trakcie jazdy.

Opony motocyklowe – co znaczy indeks prędkości oraz nośności?

Kupując opony do motocykli, powinno się uwzględnić też inne ich cechy, dzięki którym łatwiej będzie nam dobrać je do preferowanego stylu jazdy. Ważny jest indeks nośności, który informuje o tym, jaki maksymalny ciężar wytrzyma dane ogumienie. Decydujący jest jednakże indeks prędkości – im jest on wyższy, tym większą szybkość można osiągnąć na danym modelu opon.

Opony motocyklowe – do jazdy off-road i do maszyn sportowych

Podczas kupna opon motocyklowych powinno się przyjrzeć się również zarysowi ich osnowy, tj. karkasowi. Pod tym względem wyróżniamy dwa typy opon – diagonalne i radialne. Diagonalne, ze względu na prostą budowę i nadają się zwłaszcza do jazdy off-road. Opony radialne z kolei charakteryzują się wyjątkową sztywnością oraz promienistym ułożeniem osnowy, co czyni z nich trafny wybór do motocykli wyczynowych.

Nasze dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]