Jak działa pasta do mycia rąk?

Sprawdź, gdzie nabyć pastę do mycia rąk

Pracownicy warsztatów samochodowych, kominiarze, osoby zatrudnione w zakładach przemysłowych czy rzemieślnicy – to tylko kilka grup zawodowych narażonych na styczność z substancjami, których ciężko usunąć ze skóry. Są nimi głównie wszelkiego typu farby, smary, oleje, sadze, a także, w mniejszym stopniu, pyły i opiłki. Pracodawcy takich osób są zobligowani do zapewnienia im środków czystości pozwalających na eliminację takich pobrudzeń. Najskuteczniejsza jest pod tym względem pasta do mycia rąk.

Pasta BHP do rąk – jak działa?

Pasta do rąk różni się od innych środków myjących stosowanych na co dzień w zwykłych domach. Zważywszy na fakt, że jest używana do usuwania bardzo trwałych zabrudzeń, musi charakteryzować się stosownymi właściwościami trącymi. To dlatego producenci past tego rodzaju dodają do nich specjalnie dobranych tworzyw sztucznych lub drobinki minerałów, które usuwają brudzące substancje z porów skóry. Zarówno preparaty myjące stosowane w paście do mycia rąk, podobnie jak zabrudzenia, które one usuwają, oddziałują drażniąco na skórę. Dobrze więc, aby pasta zawierała także substancje nawilżające i łagodzące podrażnienia.

Pasta do mycia rąk – konieczna np. w warsztatach motoryzacyjnych

Jak już napomknęliśmy, pasta BHP do rąk znajduje zastosowanie przede wszystkim w zakładach rzemieślniczych, przemysłowych i usługowych. Jak najbardziej przyda się również w gospodarstwa domowych – będzie niezastąpiona w trakcie porządków bądź w przydomowym „kąciku” majsterkowicza. W takich przypadkach należy sięgnąć po małe opakowania pasty o pojemności do kilkuset gramów. Warsztaty i zakłady do wyboru mają zaś bardziej oszczędne opakowania mieszczące od dziesięciu do trzydziestu kilogramów preparatu.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]