Jakie buty do jazdy konnej wybrać?

Dalsze informacje o butach do jazdy konnej

Jazda konna z każdym rokiem zyskuje coraz większą popularność. Rzecz jasna nie jest to zadziwiające – szczególnie, jeżeli weźmiemy pod uwagę spore zalety tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: trening dobrej postury, rozwój wszystkich partii mięśniowych, jak również polepszenie kondycji. Poza tym ma dobroczynnie działa na samopoczucie: redukuje stres, wspiera zacieśnianie bliskich relacji oraz zwiększa poczucie odpowiedzialności. Jedak aby maksymalnie korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, powinniśmy należycie dobrać ubiór i buty jeździeckie. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – osłona części lub całej nogi

Odróżnia się dwa podstawowe typy butów jeździeckich: oficerki oraz sztyblety. Te drugie są wyraźnie krótsze, ponieważ sięgają tylko za kostkę. Oficerki to zaś buty bardzo wysokie, sięgające za kolano. W związku z tym dają ochronę całej nodze, minimalizując zagrożenie powstawania zadrapań i sińców. Sztyblety kosztują mniej niż oficerki, jednak nabywając je powinno się pamiętać o tym, aby wyekwipować się także w osłonę na nogi – czapsy albo sztylpy.

Z czego robi się buty jeździeckie?

Kupując buty do jazdy konnej, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę na tworzywo, z którego są one wyprodukowane. Na rynku dostępne jest obuwie zrobione ze skóry oraz jej przeróżnych imitacji. Te pierwsze są z pewnością drogie, mimo to warto się je wybrać ze względu na zwiększoną trwałość oraz możliwość dopasowania się buta do konturu stopy jeźdźca. Zalecane są w szczególności buty cielęcej skóry, która jest miękka i szybko przybiera pożądany kształt. Bydlęca skóra wypada nieznacznie gorzej, jednak jej przystępna cena jest sporą zaletą.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]