Kombinezon motocyklowy – ze skóry czy z materiału?

Chcesz nabyć kombinezon motocyklowy? Wejdź na www.legato-motocykle.pl.

Korzystanie z motocyklu wiąże się nie tylko z określonym niebezpieczeństwem, ale często też z niewielkim brakiem komfortu. Żeby zminimalizować niekorzystny wpływ niektórych czynników na zadowolenie z jazdy, niezbędne jest wyposażenie się w stosowny ubiór. Kombinezon na motocykl lub specjalne spodnie wraz z kurtką zahamują odczuwanie pędu powietrza, a także w razie potencjalnego wypadku znacznie zmniejszą prawdopodobieństwo doznania przeróżnego rodzaju urazów. Tak niemniej jednak będzie tylko w przypadku, jeśli wybierzemy właściwy ich model. Co warto zatem zamówić? Na jaki materiał postawić? Co będzie najodpowiedniejsze – wersja jedno- czy może dwuczęściowa? Na te kwestie odpowiemy w tym artykule.

jaki typ kombinezonu motocyklowego łatwiej się zdejmuje i nakłada

Jednoczęściowe kombinezony na motocykl wybierają w szczególności biorący udział w wyścigach profesjonalni motocykliści, oraz osoby z rzadka podróżujące na dalekich trasach bez długich przystanków. Gwarantują one wysoki stopień bezpieczeństwa w razie wypadku. Niestety w parze z tym idzie obniżenie wygody ich zakładania, ale i wykonywania w nim działań innych niż jazda, np. odwiedzanie w nim toalety bywa szczególnie kłopotliwe. Dlatego motocykliści, którzy nie jeżdżą wyczynowo, od razu mogą kupić dwuczęściowy kombinezon na motor. Daje on wystarczającą w większości przypadków protekcję, a jednocześnie łatwiej jest go ubrać i ściągać.

Kombinezon na motor – znaczący jest materiał, z którego jest uszyty

Budowa kombinezonu motocyklowego to jednakże nie wszystko, co należy wziąć pod uwagę kupując jeden z nich. Tak samo kluczowy jest surowiec, z którego jest on wytworzony. Tu można wybierać z reguły skórę i odpowiednie materiały tekstylne. Kombinezony skórzane zapewniają mają dość mały potencjał wentylacji, ale wyśmienicie zabezpieczają w takcie upadku. Wypada jednakże podkreślić, iż część tekstyliów – na przykład te z mocnych polimerów – pod tym względem sprawdzają się jednakowo dobrze, a jednocześnie dają lepszą wentylację.

Nasze dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]