Komfort i wysoka wytrzymałość – cechy bluz sportowych

Tu zaopatrzysz się w bluzy Hummel.

Kto regularnie trenuje niewątpliwie zauważył, że jedynie dobrej jakości odzież sportowa pozwala na ćwiczenia w pełnym komforcie. Wybierając ubiór do ćwiczeń, szczególnie tych na świeżym powietrzu, jak bieganie, jazda na rowerze bądź gra w tenisa, nie zapominajmy o zakupie bluz sportowych.

Bluzy sportowe i bluzy lifestyle – kluczowe różnice

Modele bluz z kapturem, suwakiem i bez nich od dziesięcioleci są już stałym elementem powszedniej odzieży. Nie zadziwiają nawet w miejscach pracy, gdzie dotąd obowiązywały ścisłe zasady odnośnie ubioru. Bluzy postrzegane są jako ubranie typu lifestyle, ponieważ są praktyczne i nie hamują ruchów, a szycie ich z grubszych tkanin powoduje, że to świetne odzienie wierzchnie na wczesną jesień oraz późną wiosnę. Bluzy sportowe, chociaż mają podobny fason, są poniekąd inne niż bluzy casual. Te ostatnie w większości wypadków szyte są ze stuprocentowej bawełny albo bawełny z kilkuprocentowym dodatkiem m.in. elastyny. Bluzy sportowe natomiast często zrobione są w całości z poliestru. Jest to nadzwyczaj odporna na zniszczenia tkanina syntetyczna, która nie ulega za szybko rozciąganiu i rzadziej się rozdziera. Dlatego też jest perfekcyjna do produkcji odzieży sportowej, która musi być wytrzymała na spore przeciążenia działające na nią w trakcie dynamicznych ćwiczeń. Prócz tego poliester doskonale odparowuje wilgoć ze skóry, dzięki czemu ćwiczący nie spędza kilku godzin w zawilgoconych od potu ubraniach.

Noś bluzy sportowe wysokiej jakości – będziesz je nosić dłużej

Wybierajmy głównie ubrania renomowanych marek. Bez wątpienia, musimy wówczas przygotować się na wyższy koszt zakupu takiej bluzy, jednak w zamian otrzymujemy wysokiej klasy wyrób z lepszych tkanin, który na pewno nosić przez dłuższy okres. Jeśli jakiś rodzaj bluzy sportowej ma swoje specjalne zastosowanie, nie warto zastępować jej bardziej lifestyle’ową odzieżą, na przykład bluzy bramkarskie posiadają specjalne osłony na łokciach, które chronią zawodnika podczas wykonywania parad, z kolei bluzy dla biegaczy mają wyższy kołnierz chroniący przed wiatrem. By nie mieć wątpliwości, że dostajemy oryginalne ubranie, wybierajmy sklepy firmowe czy też prowadzone przez autoryzowanych dystrybutorów, które dysponują szeroką ofertą bluz sportowych damskich, męskich i dla dzieci.

Nasze dane kontaktowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]