Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

Więcej informacji o kontenerach na odpady

Na rynku dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednakże wiele typów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną konstrukcją i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie surowce można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do specyfiki przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe, złom, gruz, a także rozebrane elementy stolarki otworowej – zazwyczaj używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla magazynów oraz firm transportowych

Do składowania ładunków o większych gabarytach niebędących odpadami lub wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla magazynów i firm transportowych.

Nasze dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]