Lampa solna – niecodzienna ozdoba mieszkania

Dowiedz się, gdzie zamówić lampy solne, wejdź na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Małe ozdoby z kamienia i minerałów od wieków zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z przeróżnych wypraw po Polsce, a czasami nabywamy pod wpływem impulsu, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest pomieszczenie. Rzadko aczkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – z reguły to po prostu ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do tworzenia obiektów używanych każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przeważnie lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są unikalne

Lampy solne ładnie się prezentują i łatwo można je dopasować do aranżacji domu, gdyż występują w 3 kolorach (szarym, różowym, białym) i w wielu ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, bo nie ma kamieni o takiej samej siatce krystalizacji i kształtach. Nadzwyczaj modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się naturalną, nie oszlifowaną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy parający się robieniem owych lamp, nadają im finezyjne formy, m.in. kuli czy też piramidy.

Skąd wynika powodzenie lamp solnych?

Mnóstwo osób sądzi, że lampy solne wywierają dobry wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im zwłaszcza zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy wyzwalania anionów, które równoważą te produkowane przez wszędobylskie przyrządy elektroniczne. Aniony poprawiają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi ludziom borykającym się z astmą czy alergią. Blask, jaki dają te lampy, jest uspokajający i przyjemny, więc poleca się nabycie ich jednostkom, którym dokucza stres lub bezsenność, dlatego że dzięki nim można szybciej się zrelaksować. Ale z brył soli nie wytwarza się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich także przepiękne świeczniki i pojemniki na drobiazgi, a większe bloki z soli kamiennej używa się w dekoracji mieszkań, jak również gastronomii.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]