Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Jeśli chcesz nabyć listwę podłogową, powinieneś odwiedzić ten adres

Z pozoru są mało znaczącym detalem, ale ich charakter ma ogromny wpływ na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają schludne poprowadzenie przewodów oraz zabezpieczają dolną część ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, w których poruszamy się w butach. To na pewno wystarczający powód, aby nie lekceważyć ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC albo MDF

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i świetnie koresponduje z eleganckimi dodatkami czy meblami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z PVC lub MDF, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wyprodukowane zarówno z różnych materiałów, jak i z drewna. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, pod warunkiem, że kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]