Lonża jeździecka – niezastąpiona podczas lekcji jazdy

Nie szukaj już więcej! Tu znajdziesz lonżę jeździecką

Lonża dla konia to sprzęt na co dzień używany podczas lekcji jazdy konnej i treningów. Jakie lonże dla konia są dostępne w sklepach? Z czego są wytwarzane te przyrządy i gdzie poleca się ich szukać?

Rodzaje i rola lonży dla konia

Lonża jeździecka to właściwie długa lina, najczęściej mająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest wierzchowiec podczas nauki jazdy i ćwiczenia technik związanych z łapaniem strzemion, trzymaniem wodzy, dosiadem oraz utrzymywaniem balansu w siodle. Konia prowadzi się po obwodzie koła, natomiast lonża służy do kontroli zachowania zwierzęcia. Sprzęt ten wykorzystują też cyrkowcy oraz woltyżerzy do szlifowania technik i zabezpieczania przeprowadzanych ewolucji. Lonża jest dodatkowo pomocna przy hipoterapii. Lonża jeździecka może także być używana w trakcie treningu bez jeźdźca – w takim wypadku służy do szkolenia młodych zwierząt i zapewnienia im adekwatnej dawki aktywności.

Lonża jeździecka – gdzie znaleźć produkty znanych firm?

Ogromne spektrum akcesoriów jeździeckich można znaleźć w bogato zaopatrzonych sklepach online oferujących profesjonalny sprzęt w atrakcyjnych cenach. Posiadają one lonże jeździeckie uznanych firm – jak np. Kerbl, Start czy Imperial Riding. Chcesz kupić lonżę jeździecką w różowym, błękitnym, a może czarnym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade gwarantuje ogromny wybór artykułów, które spełnią wymagania nawet najkapryśniejszych dżokejów. W sklepie oferowane są produkty wytworzone między innymi z materiału nylonowego. Lonże wykonane są z miłego w dotyku, miękkiego tworzywa i wyposażone w obrotowy karabińczyk.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]