Meble z drewna litego – systemy meblowe, które przetrwają lata

Kup meble dębowe na rabwood.sklep.pl.

W dzisiejszych czasach także w niewielkich miastach bez trudu można wskazać lokalizację rozpoznawalnych salonów meblowych. Ich oferta jest często tak bogata, że wchodząc do takiego sklepu można w kilka chwil urządzić całe mieszkanie. Jednak meble ze znanych sieciówek produkowane jest zazwyczaj z prostych w obróbce i lekkich płyt MDF. Sporadycznie dorównują one wytrzymałością oraz wdziękiem meblom z drewna litego, opracowanych przez ekspertów z zakładów stolarskich, a następnie wytworzonych z troską o najmniejszy szczegół.

Meble z litego drewna kosztują odpowiednio więcej, jednak przetrwają dziesięciolecia

Zamówienie mebli wyrabianych fabrycznie nie da się raczej określić zakupem na lata. Systemy meblowe z większości sieciówek już po paru latach będą wykazywać wyraźne przejawy eksploatacji: zawiasy się obluzują, okleina udająca drewno zetrze na rogach, a tylne ścianki z chudej płyty pilśniowej szybko się złamią lub wypaczą. To nie to samo co meble naszych babć i dziadków, które przechodziły na kolejne pokolenia w prawie że nienagannym stanie. Meble z litego drewna obecnie nie są wbrew pozorom rzadkością na rynku, jednakże nie są tak rozchwytywane, bo taniej, łatwiej i szybciej jest Polakom kupować w marketach meblowych. Oczywiście, kupujący bierze pod uwagę, iż meble dębowe z reguły są odpowiednio droższe i, jeżeli wykonywane są na zlecenie, czasami trzeba na nie poczekać nawet kilka tygodni. Lecz w zamian za to zamawiający zdobywa mebel gotowy przetrwać dekady, pod warunkiem, że będzie o niego stosownie dbać. A utrzymanie w dobrym stanie wyrobów z litego drewna wbrew pozorom nie wymaga szczególnego nakładu pracy.

Wyroby z litego drewna – pasują do licznych trendów aranżacyjnych

Nie licząc ogromnej wytrzymałości wyroby z drewna litego mają również mnóstwo innych walorów, co powoduje, iż nieustannie są rekomendowane i promowane przez wziętych projektantów wnętrz. Meble z litego drewna nawet o najprostszym designie nadają wnętrzom wykwintny charakter. Drewniane meble dają przytulność kojarzoną z gniazdem rodzinnym, a także akcentują przywiązanie ich właściciela do przyrody. Lite drewno świetnie komponuje się z rozmaitymi trendami aranżacyjnymi, w związku z tym stolik lub szafa kupiona do wnętrza w stylu rustykalnym można będzie bez problemu wpleść po kilku latach w inny, np. loftowy wystrój. Co istotne, nawet jeśli ktoś zapomni o regularnej konserwacji mebli, wyroby z drewna litego najczęściej można względnie łatwo odrestaurować.

Nasze dane kontaktowe:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]