Montaż poprzeczek samochodowych zostaw specjalistom

Sprawdź, gdzie zamówić poprzeczki dachowe

Wyjazd autem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie niezbędne w trakcie wypoczynku akcesoria. Przeważnie nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne wymiary niektórych bagaży. Tu należy wymienić głównie narty i rowery, których schowanie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji są uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe przystosowane do przewożenia wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – załóż box dachowy

Pakowność auta w dużym stopniu zwiększa użycie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym przedmiotom osłonę przed wodą oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, ponieważ posiada opływowy kształt. Do jego montażu konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je kupić sami. Miejmy jednak na uwadze, aby dobór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego samochodu oraz montaż poprzeczek zlecić specjalistom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe doskonałe dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też nabyć specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy samochodem kajaki, rowery czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są zazwyczaj dedykowane do transportu danego rodzaju sprzętu – gwarantują tym samym wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na klapie bagażnika lub haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, iż rowerom nie grozi wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Nasze dane kontaktowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]