Mydła i żele antybakteryjne – usuń wirusy i drobnoustroje

Dowiedz się, gdzie zamówić płyn antybakteryjny do rąk

Aż 5 milionów komórek drobnoustrojów może bytować na każdym cm2 skóry dłoni. Spora część tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach przenoszą się bakterie, wirusy oraz pasożyty, które powodują groźne choroby. Dlatego higiena rąk jest koniecznością. Za pomocą zwykłego mydła jesteśmy w stanie jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90 procent bakterii. Zazwyczaj to satysfakcjonujący wynik, jakkolwiek w licznych sytuacjach niezbędne będzie użycie o wiele efektywniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – zastosowania

Mydło antybakteryjne znalazło zastosowanie w rozmaitych sferach życia. Najpopularniejsze jest w placówkach medycznych – przychodniach, szpitalach czy gabinetach dentystycznych. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą pacjentów i bytującymi na niej bakteriami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać także pracownicy przemyśle gastronomicznym – szczególnie po przygotowywaniu dań z mięsa (głównie z drobiu), mleka oraz jajek, ponieważ te artykuły spożywcze w stanie surowym nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie z dodatkiem związków niszczących drobnoustroje – najczęściej jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają także postać żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, które mieszczą się w kieszeni spodni albo torebce, lub dużych, przeznaczonych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko przystosowanych do włączania łokciem bądź posiadających fotokomórkę.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]