Naturalne maski do włosów z keratyną i wyciągami roślinnymi

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu znajdziesz naturalne maski do włosów.

Nasze włosy narażone są na szereg destruktywnych czynników. Na ich kondycję źle oddziałują m.in. niektóre zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, silny wiatr lub słońce. Równie niebezpieczne bywa spanie z mokrą głową, stylizacja przy pomocy prostownicy bądź suszarki, farbowanie lub korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków. To sprawia, że włosy wymagają permanentnej pielęgnacji. O ile uszkodzenia nie są zbyt duże, możemy w tym celu użyć odżywki. W szeregu przypadków jednak ten kosmetyk bywa niewystarczający.

Maski do włosów a odżywki – co je różni

Maski nawilżające do włosów zapewniają dużo intensywniejszą regenerację aniżeli typowe odżywki. Zdecydowanie lepiej też chronią włosy. Specjaliści nierzadko nazywają je „jedzeniem” dla włosów – z nich czerpane są substancje odżywcze, dzięki którym możliwe jest odbudowę nawet krańcowo zniszczonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek metoda aplikacji – wymagają one dłuższego trzymania na włosach. Żeby przeniknęły w głąb włosów i skóry, trzeba je wypłukać dopiero po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich intensywne działanie, zaleca się korzystać z nich nie częściej niż raz na tydzień.

Maski do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów posiadają więcej substancji odpowiedzialnych za poprawę stanu włosów. Zależnie od zastosowania danego kosmetyku, pojedyncze komponenty mogą być skompilowane tak, aby ochraniać włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) lub by je odbudować. W tym celu stosuje się takie substancje jak różnego typu olejki, silikony czy keratyna. Naturalne maski do włosów mają w sobie oprócz tego wyciągi roślinne (między innymi z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]