Odzież kompresyjna – usuwa zakwasy i zapobiega mikrourazom mięśni

Więcej informacji o odzieży kompresyjnej.

Właściwie każdy słyszał o termoaktywnej odzieży sportowej, jakkolwiek nie wszyscy spotkali się z definicją „odzież kompresyjna” w odniesieniu do sportu, gdyż ten termin na ogół łączony z akcesoriami stosowanymi w medycynie. W tym wpisie przedstawimy ten typ odzieży sportowej i opowiemy o tym, jak wpływa ona na skuteczność treningu osoby, która ją nosi.

Bielizna i odzież kompresyjna – cechy

Bielizna i odzież kompresyjna to profesjonalne ubrania, które mają szereg własności korzystnie oddziałujących na jakość ćwiczeń. Mięśnie otoczone taką odzieżą szybciej się regenerują, bo silnie przylega ona do skóry. Kontrolowany ucisk, jaki umożliwia ta najczęściej bezszwowa odzież, przyczynia się do poprawy ukrwienia i dotlenienia tkanek oraz szybszego odprowadzenia “zakwasów” z trenowanych mięśni. Wysokiej klasy odzież uciskowa w gorące dni nie pozwoli na przegrzanie organizmu, z kolei w jesienne miesiące skutecznie ochroni go przed chłodem. Ta właściwość ubrań kompresyjnych pozwala na użycie ich zarówno przez sportowców trenujących w zaciszu siłowni, jak i tych wolących ćwiczenia na świeżym powietrzu. Następną niezwykle ważną właściwością odzieży i bielizny kompresyjnej jest zdolność protekcji mięśni przed mikrourazami, gdyż minimalizuje ona wibracje oraz wstrząsy mięśni, często występujące w czasie treningów wysiłkowych.

Prawidłowo dopasuj rozmiar odzieży kompresyjnej

Odzież kompresyjna zaprojektowana została głównie do korzystania z niej podczas dynamicznych ćwiczeń. Na przykład spodnie o własnościach uciskowych stabilizują pracę tkanki mięśniowej nóg, pośrednio pomagając biegaczom na osiągnięcie lepszych rezultatów, z kolei koszulki kompresyjne wzmacniają mięśnie brzucha i grzbietu. Zawodowi sportowcy, skupieni na treningu mięśni całego ciała często używają kombinezonów kompresyjnych, a zwykli klienci klubów fitness najczęściej polegają na zestawie koszulka + legginsy. Sportowe skarpetki bądź getry kompresyjne można zakładać na czas treningów, jakkolwiek poleca się korzystać z nich raczej bezpośrednio ćwiczeniach, by szybciej odbudować mięśnie. Kluczowe jest również, aby prawidłowo dopasować rozmiar bielizny lub odzieży kompresyjnej, tak żeby nie powodowała zbyt silnego ucisku, który mógłby mieć zły wpływ na krążenie. Odzież i bielizna kompresyjna damska oraz męska to artykuł, który można zakupić w większości sklepów sportowych.

Nasze dane kontaktowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]