Popularne pokrycia dachowe – blacha na dach

Zobacz, gdzie kupić blachodachówkę.

Blacha na dach to dziś jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Oczywiście znaczne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich wspaniały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha na dach to też bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (wielorodzinnych oraz jednorodzinnych), a także gospodarczych i komercyjnych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by wykonane z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najważniejsze, naprawdę mocne.

Blachodachówka – charakterystyka oraz atuty

Blacha dachowa wyrabiana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która później zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką trwałość. Istotne okazuje się dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego materiału oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się licznymi atutami. Wśród nich najważniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na wilgoć i związana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, jak również wgniecenia będące wynikiem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Odpowiednio dobrane warstwy lakieru są również odporne na działanie promieni UV, co sprawia, iż utrzymują one swoją estetykę nawet po wielu latach od założenia. Aby jednakże cieszyć się tymi atutami, blachy dachowe trzeba nabywać w przetestowanych sklepach – najlepiej wprost od producenta.

Nowoczesne blachodachówki – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha dachowa, z powodu niskiej wagi, znajduje szerokie zastosowanie przy renowacjach zabytkowych budynków o małej lub osłabionej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i całkiem tania – oraz przy wznoszeniu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin także w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o sporym nachyleniu.

Nasze dane kontaktowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08