Presoterapia w domu – o aparatach do drenażu limfatycznego

Jeśli potrzebujesz aparatu do presoterapii, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Presoterapia to technika masażu, której intencją jest usprawnienie obiegu limfy w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta blisko 100 lat temu – to zestaw najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów obrotowych oraz czerpiących, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do miejsca ucisku oraz kondycji zdrowotnej pacjenta.

Urządzenie do masażu limfatycznego – stymulacja krążenia chłonki

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci każdego dnia używają maszyny do presoterapii, które symulują masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt to specjalne rękawy z komorami, które nakłada się na obrzękłe nogi i ramiona. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych komór aparat uciska kończynę, wspomagając tak przepływ chłonki. Jest dużo powodów do zastosowania zabiegu presoterapii. To zwłaszcza zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii lub tarczycy) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go też w zabiegach estetycznych – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania oraz jako pomoc w redukcji cellulitu. Presoterapia stała się także niezwykle popularna w świecie profesjonalnego sportu, przede wszystkim jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Domowy aparat do drenażu limfatycznego

Szerokie możliwości zastosowania aparatów do drenażu limfatycznego przysłużyło się pozytywnie do ulepszenia tego sprzętu. Teraz osoby chętnie korzystające z tej metody masażu mogą wykonać zabieg w domu, dzięki przenośnym urządzeniom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Aparaty do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu używanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – więcej przegródek to efektywniejszy zabieg drenażu. Maszyny CarePump są dość lekkie i kompaktowe, w związku z tym bez trudu można wziąć je na wyjazd, przykładowo na turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być obowiązkowo skonsultowane z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym na własną rękę, bo istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to np. choroby wirusowe oraz bakteryjne i miażdżyca, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]