Rodzaje kontenerów na odpady

Chcesz nabyć hakowce? Skieruj się tutaj

Część odpadów nie powinno trafić do koszy na surowce wtórne albo zmieszane. Dotyczy to w szczególności tych, które są generowane w czasie różnych prac budowlanych i renowacji, jak również odrzutów industrialnych. Należy je transportować do wyznaczonego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie zostaną poddane recyklingowi zgodnie z przepisami o odpadach. W rozlicznych przypadkach mogą jednak wyniknąć komplikacje powiązane z magazynowaniem i przewozem odpadów. Aby się przed nimi ustrzec, należy wyposażyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Kontenery na śmieci – na materiały sypkie albo gruz

Najpopularniejsze kontenery otwarte są przeznaczone do magazynowania oraz transportu starych mebli, gruzu, opakowań i pokrewnych odpadów. Dodatkowo w użyciu są też kontenery uszczelniane, które bardzo dobrze sprawdzają się przy wywozie nieczystości półpłynnych i ciekłych (między innymi tych pochodzących z oczyszczalni ścieków). Szczelne łączenia są także niezbędne w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, jak granulaty, trociny bądź wióry metalowe. Ich załadunek ułatwia zainstalowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najłatwiejsze do przewożenia są rzecz jasna kontenery rolkowe, zaopatrzone w mechanizm ułatwiający ich przemieszczanie.

Kontenery stalowe – dla ekip sprzątających i przedsiębiorstw budowlanych

Odbiorcami oferty producentów kontenerów na odpady są najróżniejsze firmy. Pośród nich można wymienić między innymi ekipy sprzątające oraz zajmujące się opróżnianiem strychów i piwnic, przedsiębiorstwa budowlane, jak również wszelkiego rodzaju zakłady produkcyjne. Na zakup kontenerów na odpady decydują się firmy oferujące usługi wywozu gruzu oraz odpadów wielkogabarytowych. Udostępniają je one klientom, a po zapełnieniu przewożą do miejsca legalnego ich składowania lub utylizacji.

Nasze dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]