Rynny metalowe i plastikowe – orynnowanie dachu

Jeśli chcesz kupić systemy rynnowe, koniecznie sprawdź www.regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe składają się z szeregu elementów. Wśród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości oraz komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia wydajne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu komplikacji wynikających z jej gromadzenia się. Nie powinniśmy zatem lekceważyć wyboru odpowiednich elementów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zagadnienie niełatwe i wymagające fachowej wiedzy oraz umiejętności – tak samo jak zakładanie systemów rynnowych. Co więc powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie funkcje pełnią te systemy? Z jakich elementów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Orynnowanie dachu – z jakich elementów jest tworzone?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z licznych pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu lub pod nim, których funkcją jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na rogach dachu – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie rozmaitych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a potem do ścieków.

Rynny plastikowe, PCV lub metalowe – co zamontować?

W ofercie hurtowników znajdziemy systemy rynnowe wyprodukowane z różnych materiałów – głównie z metalu bądź plastiku. Które z nich będą najlepszym wyborem? To zależy od specyfiki obiektu budowlanego i tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na opady. Decyzję o wyborze konkretnego systemu rynien trzeba zatem przedyskutować ze specjalistą.

Nasze dane kontaktowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08