Rzeźby do ogrodu mogą być ustawione nie tylko na prywatnych posesjach, ale także w przestrzeni miejskiej. Którą techniką są wykonane? Kto zazwyczaj nabywa fontanny w formie ozdobnej figury i rzeźby do ogrodu?
Rzeźby do ogrodu – oryginalny sposób na urozmaicenie przestrzeni
Rzeźby do ogrodu stają się popularną metodą urozmaicenia prywatnych ogrodów oraz przestrzeni miejskiej. Obecnie wysokim popytem cieszą się wyszukane rzeźby wykonane poprzez odlew, których forma została dostosowana do preferencji zamawiającego, jego zamiłowań, a także wielkości ogrodu. W obszernych powierzchniach bardzo dobrze sprawdzą się większe, masywne dzieła, które oczarowują swoim dostojnym stylem. W skromniejszych ogrodach rekomenduje się natomiast wykorzystanie niewielkich rzeźb. Zamawiający wybierają między bogatymi ornamentami bądź wręcz na odwrót – postawić na pomniki minimalistycznymi. Wybór stosownej figury powinien uwarunkowany charakterem ogrodu i tym, jaki rezultat zamierzamy ostatecznie osiągnąć. Znacznym zainteresowaniem cieszą się również oryginalne rzeźby użytkowe, jak np. fontanna ogrodowa. Figury takie to doskonała forma dopełnienia przestrzeni.
Dla kogo rzeźby ogrodowe?
Rzeźba ogrodowa to odzwierciedlenie artystycznej ekspresji i jest zamawiana przez podmioty różnego rodzaju. Bardzo dobrze prezentuje się w parkach, gminnych ogrodach, lasach, może również być dekoracją posesji przy gmachu ministerialnym, uniwersytecie, muzeum, hotelu czy też innym obiekcie o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźby zamawiają również klienci indywidualni, którzy chcą wytworzyć we własnym ogrodzie niecodzienny klimat. Można wybrać dzieło stylizowane na antyk bądź zdecydować się na prostą rzeźbę, która uwydatni nowoczesny charakter ogrodu. Modne stają się również imponujące rzeźby orientalne, które będą doskonałym dopełnieniem ogrodu w stylu azjatyckim.