Shuttersy w salonie i w sypialni – zapomnij o roletach

Na http://tinyurl.com/yxae4vsp zobaczysz realizacje z wykorzystaniem shuttersów w sypialni.

Szatersy (shutters), czyli wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się na ogół z wnętrzami zaaranżowanymi w stylu afrykańskim i południowoamerykańskim. Jednakże ten moduł osłony okiennic można użyć także w naszych domach – jest to bardzo trwałe, a równocześnie wyśmienicie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych aranżacjach sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione aktualnie rolety.

Shuttersy w salonie – ozdoba i praktyczne przeznaczenie

Shuttersy w salonie bądź w pokoju gościnnym, wypełniają podwójną funkcję – dekoracyjną i praktyczną. Okiennice wewnętrzne wyraźnie zwiększają walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są szersze, dzięki czemu rewelacyjnie poprawiają wygląd większości okien. Walory estetyczne są ważne, bowiem to w salonie podejmuje się gości oraz przebywa się w nim po kilkanaście godzin w ciągu dnia. Dlatego więc warto zadbać, żeby ten pokój nie tylko zachwycający, ale również wygodny. Swoboda zmiany stopnia pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła przenikającego do pomieszczenia, co umożliwia m.in. częściowe jego ściemnienie, kiedy pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pokoju, lub zupełne jego przyciemnienie, gdy chcemy zobaczyć serial.

Shuttersy w sypialni – doskonała bariera przed hałasem

Opcja kontroli wnikania promieni słonecznych do pokoju jest z pewnością najważniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednakże również z innej przyczyny – z ich pomocą można efektywnie kontrolować temperaturę wnętrza, która ma przecież niebagatelny wpływ na nasz spokojny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w trakcie lata łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, a zimą o wiele dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Ponadto okiennice typu shutters tworzą mocną zaporę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to również wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Gromadzi się na nich mniej cząsteczek kurzu aniżeli w fałdach firan, a ich mycie jest nadzwyczaj proste i trwa dosłownie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie będą prezentować się również w łazience, w kuchni oraz w pokoju dziecka.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]