Środki dezynfekcyjne – skład i działanie

Więcej o środkach odkażające.

Specjalistyczne środki antyseptyczne pozwalają zachować czystość różnych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są wykorzystywane? Kiedy warto się w nie wyposażyć?

Środki odkażające – zawartość i działanie

Spotykane na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz dekontaminację narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwe jest usunięcie niebezpiecznych czynników mogących działać negatywnie na organizm człowieka i transferować zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne środki są uzupełnione o składniki usuwające drobnoustroje oraz bakterie. W skład środków odkażających najczęściej wchodzi kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, czterorzędowe związki amonowe, alkohol, chlor, aldehydy, a także wiele innych komponentów. Do często stosowanych środków należą oleje (np. do instrumentów chirurgicznych), żele, płyny w sprayu oraz chusteczki do dezynfekcji.

Zastosowanie środków dezynfekujących

Środki antyseptyczne używane są wszędzie tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie sterylnej czystości – w placówkach gastronomicznych, medycznych, laboratoriach czy w kuchniach, na stołówkach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania urządzeń sanitarnych, podłóg, blatów, toalet, znajdują także zastosowanie przy myciu sztućców, maszynek do mięsa, blenderów, krajalnic oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dopasowanie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne w szczególności w przypadku powierzchni ceramicznych – pisuarów, muszli klozetowych czy umywalek.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]