Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych – oleje, bejca i ług do drewna

Dowiedz się więcej o impregnatach do drewna na zewnątrz na verdeavis.pl

Środki do ochrony drewna to produkty używane zarówno w przypadku mebli rozmieszczonych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny warto ochronić nimi drewniane meble?

Zastosowanie środków do ochrony drewna

Drewno jest materiałem, który tworzy we wnętrzu przytulną atmosferę. Stanowi ono surowiec często używany do wyrobu elementów wykończeniowych (okładziny na schody, balustrady, podłogi) oraz mebli. Dostępne w sprzedaży środki do konserwacji drewna zabezpieczają surowy materiał przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych – deszczu czy promieniowania UV, dzięki czemu meble utrzymują się w nienagannej kondycji przez wiele lat. Znakomite rezultaty gwarantuje woskowanie i olejowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione czynności umożliwiają uzyskanie interesujących efektów kolorystycznych – np. stosowne wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Znajdujące się w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi zabezpieczyć huśtawki, deskę tarasową, meble ogrodowe oraz wiele innych elementów. Tymczasem preparaty stosowane do impregnowania i pielęgnacji podłóg nadają im olśniewający połysk, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Pieczołowicie zestawione składniki zawarte w impregnatach sprawiają, iż podłoga jest w wyższym stopniu wytrzymała na zniszczenia i eksploatację. Należy niemniej jednak pamiętać, że drewniane parkiety powinny być pielęgnowane w odpowiedni sposób – myte środkami na bazie olejów i wosków.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]