Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Szukasz toczka do jazdy konnej? Wejdź na horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jazda konna należy do tych dyscyplin sportowych, w których zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, z uwagi znaczną wysokość i prędkość, mogą być naprawdę groźne. Na urazy narażona jest przede wszystkim głowa dżokeja, która obligatoryjnie winna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jeździectwa można nabyć dwa rodzaje zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich dają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask jeździecki? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest najczęściej wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednak tak dobrej ochrony jak kask, przez co rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, stosowany przez wyczynowych sportowców, który ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najważniejsza kwestia przy doborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać stosowne atesty, a także być idealnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca bądź pozwalać na regulację rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask nie warto też iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej okolicy nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]