Trapez na dach – ekonomiczne i wytrzymałe pokrycie

Zobacz, gdzie zamówić blachę trapezową, wejdź na regamet.pl.

Blachy trapezowe dachowe tworzą mocne pokrycie, są tanie i mogą być stosowane zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i składów czy hal produkcyjnych. Dlaczego blacha trapezowa coraz bardziej popularna?

Trapez na dach – ekonomiczna i mocna blacha

Nazwa blachy trapezowej wywodzi od jej kształtu – arkusze mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej układania jest bardzo łatwy – poradzi sobie z tym każda ekipa budowlana. Materiał jest ceniony również z uwagi na walory ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i montaż nie niosą za sobą wysokich kosztów. Z uwagi na niską cenę artykułu i bezproblemowy montaż, blacha trapezowa jest coraz szerzej wykorzystywana do kładzenia pokryć dachowych i może być doskonałą alternatywą dla droższej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to cechuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową może wytrzymać w dobrym stanie przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, posiada wysoką odporność na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie można położyć blachy trapezowe?

Blacha trapezowa wyśmienicie sprawdzi się jako pokrycie dachu domu jednorodzinnego o nieskomplikowanej bryle, np. w stylu minimalistycznym. Korzystnie wygląda na obiektach z dachem o znacznej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być też używana wszędzie tam, gdzie z różnych okoliczności nie można stosować tradycyjnych, ceramicznych dachówek. Trapez na dach będzie również bez zarzutu prezentować się jako wykończenie magazynów, garaży bądź obiektów gospodarczych. Blachy trapezowe na dach dachową powinno się zamawiać bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy gwarancję, że materiał jest najwyższej klasy i spełni nasze oczekiwania. Producenci posiadają bogatą gamę wariantów kolorystycznych blach trapezowych, jak również akcesoria dodatkowe, np. systemy rynnowe.

Nasze dane kontaktowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08